مهتاطب

سرفصل

حساب کاربری

ورود ثبت نام
خروج
نام کاربر
کاربر :
021 - 53867

عناوین اصلی

منوهای اصلی

درباره ما

آدرس صفحه

مشاوره تخصصی

1216 بازدید
شنبه 21 اسفند 1395
بیمار
دختری 28 ساله هستم که دچار ریزش مو شدید شده ام به طوری که موهای سرم بسیار کم شده از شامپو ضد ریزش استفاده کردم ولی تاثیری نداشت ,علت ریزش موهای من چیست ؟
داروساز
ریزش مو یکی از مشکلاتی است که به جرات می توان گفت اکثر مردم با آن مواجه هستند ,عوامل محیطی ,ژنتیکی ,هورمونی ,برخی از بیماری ها مانند اختلالات تیروئید ,کم خونی ,نوع تغذیه در ریزش مو دخیل هستند .
بیمار
کدام یک از عوامل بیشترین علت ریزش مو در زنان می باشد ؟
داروساز
شایع ترین دلیل ریزش مو در زنان کمبود بسیاری از مواد غذایی در بدن از جمله پروتئین ,روی ,آهن ,ویتامین D3 ,اسیدهای آمینه ضروری ,ویتامین های گروه B می باشد .

ریزش موهای شما بیشتر در کدام نواحی می باشد ؟
بیمار
من در تمام نواحی سرم ریزش مو دارم به طوری که موهای من بسیار نازک شده و خیلی کم پشت و به راحتی کف سر من قابل مشاهده است .
داروساز
چه مدتی است که شما ریزش مو دارید ؟
بیمار
سه ماه که من ریزش مو پیدا کرده ام ,البته چندین ماه پیش من رژیم غذایی سختی گرفتم ,علت ریزش موهای من می تواند رژیمی که گرفتم باشد ؟
داروساز
یکی از علل ریزش مو تغذیه نامناسب می باشد دریافت ناکافی پروتئین و آهن در رژیم غذایی غلط و داشتن تغذیه نامناسب می تواند باعث ریزش مو گردد .
بیمار
برای درمان ریزش مو چه پیشنهادی برای من دارید ؟
داروساز
شما می توانید از شامپو های پروتئینه و کافئینه برای شستشوی موهای خود استفاده کنید برای نمونه می توانم به شما شامپو کافئینه پلانتور ,آلپسین و سریتا را پیشنهاد دهم و مصرف روزانه مکمل های حاوی پروتئین ,کلسیم و منیزیم ,زینک و ویتامین های گروه ب (B6 و بیوتین) را به شما پیشنهاد دهم که قرص های آناکپ ,اکوفن ,پرفکتیل و سیستئین ب6 حاوی این ویتامین ها می باشد .
بیمار
داروهای ضدریزش تا پایان عمر باید مصرف شود ؟
داروساز
مصرف داروهای ریزش مو به علت ریزش مو بستگی دارد وقتی کمبود ویتامین ها مطرح باشد دو تا سه ماه مصرف ویتامین های مخصوص مو کافی است .
بیمار
ممنون بابت مشاوره و توضیحات کاملی که ارائه دادید .
داروساز
خواهش میکنم وظیفه ما ایجاب می کند که به بهترین نحو مشاوره دهیم .