مهتاطب

سرفصل

حساب کاربری

ورود ثبت نام
خروج
نام کاربر
کاربر :
021 - 53867

عناوین اصلی

منوهای اصلی

درباره ما

آدرس صفحه

مشاوره تخصصی

دوشنبه 8 آبان 1396
بیمار
خانمی همراه با نوزاد 6 ماه به داروخانه مراجعه نمودند نگرانی و استرس در چهره اش نمایان بود از من سوال کردند خانم دکتر ناحیه پوشاک دخترم به شدت قرمز شده و التهاب دارد و جوش های ریز زده از کرم های مختلفی برای درمان سوختگی پای کودکم استفاده کردم، کرم پای فیروز، کالاندولا، کرم سوختگی پای کودک ایروکس ولی تاثیری نداشت برای رفع التهاب و سوختگی پای کودکم از چه کرمی استفاده کنم ؟
داروساز
چند وقت است که ناحیه پوشاک کودکتان التهاب دارد و دچار سوختگی شده ؟
بیمار
حدودا 3 هفته می باشد .
داروساز
آیا نوع پوشاک کودکتان را تعویض کرده اید ؟ چرا که گاهی بخشی از سوختگی ها ناشی از حساسیت به جنس و نوع پوشاک می باشد .
بیمار
بله من از ابتدا از مای بی بی استفاده میکردم اما بعد از این التهاب و سوختگی از مولفیکس استفاده میکنم ولی هیچ تغییری نکرد .
علت سوختگی و التهاب پای کودکم چیست و چه کاری باید انجام بدهم تا این سوزش و التهاب درمان شود چون کودکم خیلی بی قراری میکند ؟
داروساز
یکی از شایع ترین دردسرهای دوران نوزادی برای والدین سوختگی پای نوزاد می باشد که غالبا با بی تابی و بی قراری نوزاد همراه است و در صورت عدم درمان در زمان مناسب موجب بروز ناراحتی ها و بیماری های عفونی و قارچی پوست نوزاد می شود .
یکی از مفیدترین و ساده ترین روش ها برای کنترل و درمان سوختگی پوشک نوزاد آن است که او را زود به زود عوض کنیم و بهتر است بعد از هر بار تعویض پوشاک کودک برای مدتی او را باز نگه داریم تا در مجاورت هوا قرار گیرد و از کرم های سوختگی مناسب پای کودک بعد از تعویض پوشاک و شستشو پای کودک استفاده نمایید روغن ها و کرم های مختلفی برای پیشگیری و درمان سوختگی ناحیه پوشاک نوزاد وجود دارد کرم هایی که با کمک آن ها می توانید مقاومت پوست ناحیه پوشاک را در برابر سوختگی افزایش دهیم .
پیشنها من برای شما استفاده از کرم هیدروکورتیزون و کلوتریمازول همراه با زینک اکساید
می باشد روزی 2 بار بعد از شستشو پای کودکتان این کرم ها را با هم ترکیب نموده و روی سوختگی پای کودکتان بمالید به مدت یک هفته و از کرم سوختگی پای موستلا، کرم محافظ پای کودک کیووی یا کرم زینک اکساید و روغن کبد ماهی آردن برای دفعات بعد در روز که پوشاک نوزادتان را تعویض می کنید استفاده نمایید .