مهتاطب

سرفصل

حساب کاربری

ورود ثبت نام
خروج
نام کاربر
کاربر :
021 - 53867

عناوین اصلی

منوهای اصلی

درباره ما

آدرس صفحه

مشاوره تخصصی

859 بازدید
یکشنبه 30 مهر 1396
بیمار
خانمی حدودا 25 ساله خیلی ناراحت از شوره های چرب چسبیده به کف سر که به هیچ طریقی نتوانسته بود آن ها را درمان کند و از شامپوهای ضد شوره مختلفی استفاده کرده بود ولی نتیجه مناسبی را نگرفته بود نزد من آمد .
داروساز
از ایشان پرسیدم آیا تا به حال شوره های سرتان را درمان کرده اید و در طی درمان شوره های سرتان برطرف شده است ؟
بیمار
بله حدود یک سال پیش به یک دکتر متخصص پوست و مو مراجعه کردم نسخه ای برایم نوشت که حاوی محلول ترکیبی بود همراه خود آورده ام، مدت زمانی که این محلول را استفاده کردم نتیجه گرفتم ولی به دنبال قطع محلول دوباره شوره سرم برگشت .
داروساز
نگاهی به نسخه انداختم محلول ترکیبی حاوی کلوبتازول 50% و ایزوپروپیل الکل 50% بود و شامپو ضدشوره کلییر، نگاهی به کف سر بیمار انداختم کف سر چرب و شوره های چرب چسبیده به کف سر و موها را مشاهده کردم .
پیشنهاد من برای شما استفاده از شامپو PSO دوکری( شامپو PSO دوکری مناسب بیماران مبتلا به پسوریازیس و مشکلات التهابی و پوسته ریزی پوست سر می باشد که تسکین بخش و پاک کننده پوست سر بوده و با لایه برداری قوی و از بین بردن پوسته ها این مشکل را حل می کند این شامپو حاوی ترکیباتی شامل ایکتیول با خواص ضد تحریکی، ضد خارش و کاهش شوره سر، سولفور میکرونیزه با اثر لایه برداری و ضد قارچ، گلیسیرول به عنوان مرطوب کننده، اسید سالیسیلیک و اسید گلایکولیک در جهت کاهش میزان کراتین و لایه بردار می باشد) یا شامپو PSO سریتا ( شامپو ضد پسوریازیس سریتا به گونه ای فرموله شده است که با قدرت اثر بالا و مکانیزم های مختلف قادر به از بین بردن عوارض ناشی از پسوریازیس پوست سر می باشد. این شامپو حاوی اسید سالیسیلیک است که اثرات ضد پسوریازیس مختلفی دارد. اسید سالیسیلیک با خواص کراتولیتیکی خود باعث ریزش سلول های مرده پوست سر می شود که نتیجه آن پاکسازی پوست سر از فلس ها و ورقه های اضافی می باشد و همچنین خاصیت ضد التهابی نیز دارد که باعث رفع قرمزی و خارش پوست سر می شود. آلانتوئین دیگر ترکیب موجود در این شامپو خواص ضد التهابی دارد و باعث تسکین پوست سر می شود و خاصیت رطوبت رسانی نیز دارد و در رفع خشکی پوست سر موثر است. آلانتوئین باعث پاکسازی پوست از موادی مثل کراتین می شود. این امر باعث فرو ریختن سلول های مرده از سطح پوست شده که نتیجه این امر حفط رطوبت در پوست و نرم و لطیف شدن آن است. از جمله مهمترین ترکیبات موجود در این شامپو، سدیم پی سی ای است، سدیم پی سی ای نقش مهمی در حفظ آب و رطوبت پوست و در نتیجه رفع خشکی و ضخامت پوست سر مبتلایان به پسوریازیس دارد.
بیماری پسوریازیس در برخی موارد همراه با بیماری های قارچی مثل شوره و درماتیت سبورئیک است، اینگونه بیماری های قارچی باعث تشدید علائم پسوریازیس می شود بنابراین روی موجود در شامپو ضد پسوریازیس سریتا با مهار و از بین بردن قارچ های مضر، نقش مهمی در سلامت پوست ایفا می کند ) می باشد .
شامپو PSO را به مدت 6 هفته یک روز در میان استفاده کنید و بعد از آن هفته ای 1 بار از این شامپو و 2 بار در هفته از شامپو ضدشوره اویدرم ( شامپو سیکلوزینک اویدرم با خاصیت ضد خارش، ضد التهابی و قرمزی پوست سر در کنترل بیماری پوستی پسوریازیس موثر است. سیکلوزینک در رفع شوره های شدید و پوسته ریزی های ناشی از بیماری پوستی پسوریازیس کاربرد دارد ) یا شامپو A3 آلپسین ( شامپو A3 آلپسین پوست سر و مو را برای جلوگیری از شوره‌ی سر درمان می‌کند و با استفاده‌ی مداوم از این شامپو، از ایجاد شوره‌های جدید پیشگیری می کنید، دو ماده‌ی شیمیایی فوماریک اسید و اوکتوپیروکس که در ترکیب شامپو وجود دارد شوره‌های موجود روی مو و پوست سر را برطرف می‌کنند، فوماریک اسید ماده‌ای است که از مشتقات آن برای درمان بیماری پسوریازیس (خارش پوست) استفاده می‌شود. ماده‌ی دیگری که در ترکیب این شامپو استفاده شده آلاتونین است که خارش و التهاب پوست سر را کاهش می‌دهد، این ماده برای پوست‌های حساس و ملتهب اثر درمانی بهتری دارد. آخرین ماده‌ی موثری که در شامپو وجود دارد کافئین است، کافئین روند رشد مجدد پوست را تسریع کرده و پوست سر را در برابر عوامل خارجی مانند خارش و آلودگی‌ها مقاوم‌تر می‌کند. به طور خلاصه شامپو Alpecin A3 Anti Dandruff ابتدا شوره‌های موجود را رفع کرده و سپس با کاهش التهاب پوست و مقاوم‌سازی آن از ایجاد شوره‌های جدید پیشگیری می‌کند ) استفاده کنید و این روش را تا 6 ماه ادامه دهید و در طی درمان از طریق تلگرام، اینستاگرام و تلفن مهتاطب با ما همراه باشید .