مهتاطب

سرفصل

حساب کاربری

ورود ثبت نام
خروج
نام کاربر
کاربر :
021 - 53867

عناوین اصلی

منوهای اصلی

درباره ما

آدرس صفحه

مشاوره تخصصی

2636 بازدید
جمعه 6 اسفند 1395
بیمار
من، منافذ پوستم باز هستند و پوست بسیار چربی هم دارم. چه پیشنهادی برای من دارید؟
داروساز
پیشنهاد من برای شما، یک شوینده مخصوص پوست چرب همراه با یک ماسک اسکراب مناسب پوست چرب جهت شستشو در شب و سپس یک کرم آبرسان جمع کننده منافذ باز پوست و تنظیم کننده چربی پوست می باشد.
بیمار
حدوداً چند وقت من ریزش مو پیدا کرده ام و روز به روز شدیدتر می شود. چه کار باید بکنم؟
داروساز
علت های ریزش مو متعدد است. ابتدا باید علت ریزش مو پیدا کنیم. ولی برای جلوگیری از ریزش مو از شامپوهای تخصصی ریزش مو و قرص های مکمل استفاده نمایید.
بیمار
من چند ماه است که از داروهای ضد بارداری استفاده می کنم و پوستم لک افتاده است. چه کار کنم؟
داروساز
شما حتماً در طی روز حداقل سه بار از کرم ضد آفتاب مناسب نوع پوست تان استفاده کنید و برای برطرف کردن لک، شب ها از ماسک روشن کننده و کرم ضد لک استفاده کنید.
بیمار
من موهای بسیار چربی دارم و چند وقت است که ریزش مو پیدا کرده ام. برای من چه پیشنهادی دارید؟
داروساز
علت ریزش موهای شما، چربی سر و موهای شما است. باید چربی کف سر و موهای خود را با شامپو های مخصوص و تونیک ضد چربی مو درمان کنید و از مکمل های تقویتی برای درمان ریزش مو استفاده نمائید.
بیمار
دست و بدن من بسیار خشک است. کرم مرطوب کننده می زنم اما تأثیر چندانی ندارد. خشکی پوستم به اندازه ای است که بعضی وقت ها، بدنم خارش و التهاب پیدا می کند. چه کاری باید انجام بدهم؟
داروساز
پوست شما دچار خشکی شدید و اگزما شده است. باید از کرم های دارای نرم کنندگی بالا که دارای اوره و اوسرین هستند استفاده کرده و از شوینده های کرم دار برای شستشو دست و بدن تان استفاده کنید.
بیمار
صورتم پر از جوش های زیر پوستی است ولی پوست صورتم خشک است. با جوش های صورتم چه کار کنم؟
داروساز
نوع پوست شما خشک نیست شما پوست چرب دارید ولی پوست تان نیاز به آبرسانی دارد. برای این کار باید از مرطوب کننده های مخصوص پوست چرب استفاده کنید تا خشکی پوست شما را برطرف کنند. برای درمان جوش های صورت هم از می توانید محلول های و محصولات ضد جوش استفاده کنید.
بیمار
احساس می کنم، پوست بدنم خیلی تیره شده است. برای درمان آن چه کاری می توانم انجام بدهم؟
داروساز
شما از پَن روشن کننده برای شستشو بدن استفاده کنید و بعد از شستشو هم از کرم های روشن کننده بدن استفاده نمائید. به مرور تیرگی بدن شما برطرف خواهد شد.
بیمار
کف سر من به شدت پوسته می دهد و خیلی چرب است و خارش زیادی دارد. شامپو ضدشوره استفاده کرده ام، اما مشکلم برطرف نشده است. برای درمان مشکل من چه پیشنهادی دارید؟
داروساز
شما از شامپو پسوریازیس برای شستشو استفاده نمائید، که هم پوسته سر شما را برطرف می کند و هم التهاب و خارش سرتان را برطرف می کند.
بیمار
موهای من به شدت آسیب دیده اند و پر از موخوره شده اند. چه کاری باید انجام دهم تا جلوی موخوره ام را بگیرم؟
داروساز
در ابتدا موهای خود را کوتاه کنید و از شامپوهای مخصوص موهای وز و دارای موخوره استفاده نمائید و از ماسک مو و سرم مو به عنوان مراقبت روزانه استفاده کنید.
بیمار
پوست صورت من در دوران بارداری لک افتاده و بعد از زایمان هم برطرف نشده است. آیا با لایه بردار لک های صورتم برطرف می شوند؟
داروساز
بله، شما با استفاده از شوینده و کرم های لایه بردار می توانید لک های پوست صورت خود را برطرف کنید. البته مراقبت روزانه با استفاده از کرم های ضدآفتاب را هم فراموش نکنید.
بیمار
سر من به شدت پوسته می دهد و خارش دارد و با شامپو ضد شوره برطرف نمی شود. برای درمان آن پیشنهاد می کنید، از چه شامپوهایی استفاده کنم؟
داروساز
اگر پوست سر شما چرب است و پوسته و خارش دارد، باید از شامپو پسوریازیس استفاده کنید.
بیمار
جوش های صورتم را درمان کرده ام، اما جای جوش هایم باقی مانده اند و می خواهم از بین بروند. باید از ضدلک استفاده کنم؟ آیا با کرم ضدلک درمان می شوند؟
داروساز
بله، در ابتدا شما هر شب از شوینده و اسکراب برای شستشو استفاده نمائید و بعد از شستشو از یک لایه برادر برای درمان جای جوش خود استفاده کنید.
بیمار
مدتی است، سر من به شدت پوسته می دهد، چه پیشنهادی دارید؟
داروساز
پوسته سر می تواند به چند علت باشد: ممکن است شما نوع شامپو سرتان را عوض کرده اید و پوست سرتان حساسیت داده است. اما اگر پوسته دادن سرتان با خارش و چربی همراه باشد، باید از شامپوهای درمانی برای برطرف کردن پوسته و التهاب سر استفاده نمائید .
بیمار
پوست من بسیار خشک است و التهاب دارد و قرمز هم می شود. از مرطوب کننده استفاده کرده ام و التهابش برطرف نشده است. برای من چه پیشنهادی دارید؟
داروساز
نوع پوست شما مستعد به قرمزی است. باید از مرطوب کننده مخصوص پوست حساس و مستعد به قرمزی استفاده نمائید. به علاوه، حتماً روزها از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
بیمار
من خانم 46 ساله هستم. 3 سال پیش عمل جراحی کردم و رحم را در آورده اند. مدتی است که دچار سرد مزاجی شده ام. دلیلش چیست و برای درمان آن چه کاری می توانم انجام بدهم؟
داروساز
شما به دلیل اینکه به سن یائسگی نزدیک شده اید، باید از قرص های روغن سویا و گل مغربی استفاده کنید. برای برطرف نمودن سرد مزاجی تان هم از قرص های ویتامین مخصوص بانوان و قرص های گیاهی افزایش میل جنسی بانوان استفاده نمائید.
بیمار
سال گذشته دستم جراحت برداشت، ولی جای زخم هنوز ترمیم نشده است. از کرم ترمیم کننده پوست هم استفاده کرده ام اما بی نتیجه بود. آیا برطرف کردن جای زخم من درمانی دارد؟
داروساز
بله، شما باید کرم ترمیم کننده پوست خود را تغییر دهید. با استفاده از کرم ترمیم کننده استراتادرم می توانید آثار باقی مانده از زخم دست خود را به طور کامل ترمیم کنید.
بیمار
حدود یک سال است که اپیلاسیون انجام می دهم. در این یک سال موهای بدنم هم زیر پوستی شده اند و اینکه حالت پوست مرغی پیدا کرده ام. برای حل مشکل من چه پیشنهادی دارید؟
داروساز
اول اینکه شما باید بعد از هر اپیلاسیون از ژل های پس از اصلاح استفاده نمائید. برای درمان بازگشت موهای زائد به زیر پوست و حالت پوست مرغی خود هم باید از کرم هایی مثل کراپیل نوروا استفاده کنید.
بیمار
پوست دست من به شدت خشک و آسیب دیده است و خارش هم دارد. برای درمان چه کاری می توانید انجام دهید؟
داروساز
شما باید از نرم کننده های اوره دار برای چرب کردن دست خود استفاده کنید و از یک شوینده کرم دار و گلیسرینه هم برای شستشو روزانه دست خود استفاده نمائید.
بیمار
دو سال پیش بدن من ضایعه پوستی پیدا کرد که همراه با سوزش و خارش شدید بود. به دکتر مراجعه کردم و دکترم گفتند که مشکل پسوریازیس دارم. آن را درمان کردم. ولی الان مدتی است که با شدت بیشتری برگشته است. چه درمانی دارد؟
داروساز
شما دچار پسوریازیس وسیع شده اید. از آب ولرم و پَن پوست خشک و حساس برای شستشو استفاده نمائید و محیط خود را مرطوب نگه دارید و از کرم های اوره دار برای چرب کردن پوست خود استفاده کنید. علاوه بر این ها، پیشنهاد من برای شما این است که برای درمان پوست خود حتماً به یک متخصص پوست مراجعه کنید.
بیمار
می خواهم انرژی خود را هنگام ورزش بدنسازی زیاد کنم. چه کاری باید انجام بدهم؟
داروساز
پیشنهاد می کنم روزانه از مولتی ویتامین (روزی یک عدد) و کراتین (هفته اول روزانه 20 گرم و هفته های بعد روزانه 5 گرم) برای افزایش انرژی بدن خود استفاده نمائید.
بیمار
من حدود سه ماه پیش ورزش بدنسازی شروع کردم و اضافه وزن دارم. محصولی می خواهم که هم چربی سوز باشد و هم اشتهایم را کم کند. چه محصولی به من پیشنهاد می کنید؟
داروساز
ورزش به تنهایی نمی تواند باعث کاهش وزن شود. رژیم غذایی بیشترین نقش را در کاهش وزن دارد. شما برای کاهش اشتها و وزن از پودر فیبر و برای افزایش متابولیسم از ال کارنیتین به همراه پودر فیبر استفاده نمائید.
بیمار
من شاغل هستم. ولی خیلی زود خسته می شوم و انرژی بدنم تمام می شود. آیا راهی دارد که انرژی بدنم را افزایش دهم تا کمتر خسته شوم؟
داروساز
پیشنهاد می کنم، روزانه مولتی ویتامین و جین سین برای تقویت و افزایش انرژی بدن تان مصرف کنید.
بیمار
خانم 30 ساله هستم. پوست صورتم نسبت به سنم چروک های زیادی دارد. چه پیشنهادی دارید که هم چروک های پوستم برطرف شوند و هم صورتم پر دیده شود؟
داروساز
شما پوست بسیار خشکی دارید. برای برطرف کردن چروک و خشکی می توانید از کرم های ضد چروک و پر کننده خطوط استفاده نمائید و روزانه چند مرتبه با کرم های آبرسان، پوست صورت خود را چرب کرده و همچنین پیشنهاد می کنم که از قرص های کلاژن ساز برای پر کردن و برطرف نمودن چروک صورت خود استفاده نمائید.
بیمار
موهای من بسیار خشک و شکننده شده و نیاز به ترمیم دارند. چه کار کنم، تا آسیب دیدگی موهایم برطرف شوند؟
داروساز
شما برای شستشو از شامپو مخصوص موهای آسیب دیده استفاده کنید و بعد از شستشو، ماسک مو استفاده نموده و استفاده روزانه از سرم مو برای ترمیم موهای خود را هم فراموش نکنید.
بیمار
دختر 6 ساله ای دارم، که بسیار مریض می شود و سرما می خورد. به دخترم قرص های ویتامین داده ام اما نتیجه ای نگرفته ام. چه کار کنم؟
داروساز
سیستم ایمنی بدن دختر شما ضعیف شده و باید تقویت شود. شما می توانید از شربت ایمونیس برای تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن دخترتان استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می کنم، که روزانه از قرص جوشان ویتامین ث استفاده کرده و بهترین کار این است که آبمیوه های طبیعی که حاوی ویتامین ث می باشند، مانند: پرتغال و لیمو شیرین بخورد.
بیمار
من دختر بیست ساله هستم یکسال موهای صورتم زیاد و ضخیم شده حتی ناحیه گردنم موهای زائد درآوردم علتش چیه و چه کار باید انجام دهم ؟
داروساز
علتش اختلالات هورمونی, یا کیست تخمدان یا مشکلات تیروئید بهترین پیشنهاد من برای شما این هست که به پزشک مراجعه کنید .
بیمار
چند قسمت از پوست صورتم دچار خشکی شدید شده به طوری که وقتی از مرطوب کننده استفاده میکنم بعد از نیم ساعت باز هم خشک می شه و حتی پوسته هم میزنه چه پیشنهادی دارید ؟
داروساز
خشکی پوست اگر شدید باشد شاید ناشی از اگزمای پوستی باشد که باید از کرم های چرب کننده حاوی اوره و اوسرین که قوی تر از مرطوب کننده است استفاده نمایید .
بیمار
من چند وقته بدنم کهیر میزنه علتش چیه ؟
داروساز
از علل ایجاد کهیر حساسیت به مواد غذایی ,داروها , عفونت ها و تماس با مواد آلرژی زا محیطی را میتوان نام برد بهترین درمان کهیر تشخیص علت ایجاد و اجتناب از تماس با علت آن است و شما بایستی مواردی را رعایت کنید: حذف برخی از مواد غذایی و غذاهای حاوی مواد محافظ , قطع مصرف برخی داروها و خنک نگه داشتن پوست بدن می باشد .
بیمار
من از کرم لایه بردا برای لک های صورتم استفاده میکنم ولی پوست صورتم خیلی التهاب میده و قرمز شده مصرف کرم قطع کنم ؟
داروساز
شما به مدت چند روز مصرف لایه بردار قطع نمایید و بعد از چندین روز دوباره شروع به استفاده از کرم لایه بردار نمایید البته یک شب در میان تا پوست شما به کرم لایه بردار عادت کنه و فراموش نکنید که روزها از کرم ضد آفتاب هر 3 ساعت یکبار استفاده نمایید .
بیمار
پاشنه پای من به شدت ترک داره و خشک با کرم ترک پا برطرف نشده فقط نرم میشه چه پیشنهادی دارید ؟
داروساز
در ابتدا شما باید هر روز با آب گرم و سنگ پا پاهای خود را شستشو دهید تا نرم شود و بعد از آن از کرم های ترک پا یا حاوی اوسرین و اوره روزی چند مرتبه برای چرب کردن پای خود استفاده نمایید .
بیمار
32 ساله هستم روی گونه ها و پیشانیم لک زده دکتر رفتم بهم ضد لک داده کم رنگ تر شده ولی هنوزم هست چه کرمی استفاده کنم تا کاملا خوب بشه ؟
داروساز
درمان لک های پوستی طولانی مدته و بستگی به نوع لک داره با استفاده از کرم های لایه بردار و لیزر می تونید لک های پوستتان را برطرف کنید .
بیمار
28 ساله هستم من از زمانی که داروی هورمونی استفاده کردم پوست صورتم پر از لک شده لیرز انجام دادم دوباره برگشته چه کار کنم لک هام برطرف بشه ؟
داروساز
پوست شما با استفاده از داروهای هورمونی نسبت به نور حساس شده طی روز باید از ضدآفتاب هر 3 ساعت استفاده نمایید و برای برطرف کردن لک های پوست خود من به شما کرم ضد لک و لایه بردار پیشنهاد میدم که شب ها بعد از شستشو با شوینده و اسکراب استفاده نمایید و بعد از برطرف شدن لک پوست خود باید به مدت چند ماه از کرم AHA استفاده کنید تا لک پوست شما کاملا برطرف بشه و بازگشت نداشته باشه .
بیمار
من دور چشم خیلی تیره شده و به شدت خشک چه پیشنهادی دارید ؟
داروساز
پیشنهاد من به شما این است که از دور چشم ضدتیرگی و مرطوب کننده استفاده نمایید .
بیمار
من 6 ماهه ورزش بدنسازی انجام میدم ولی دیگه بدنم هیچ تغییری نمیکنه stop کرده تا حالا هم هیچ مکمل ورزشی استفاده نکردم , چه مکملی استفاده کنم که وزن و حجم خوبی بگیرم ؟
داروساز
شما برای اینکه وزن و حجم بگیرید از کراتین و پروتئین کربو هیدرات دار همراه با گلوتامین استفاده نمایید , کراتین را هفته اول 20 گرم 4 وعده در روز و بعد از یک هفته روزانه 5 گرم قبل تمرین استفاده نمایید , پروتئین را نیز روزانه 3 وعده هر وعده یک پیمانه و گلوتامین را نیز قبل و بعد تمرین استفاده نمایید .
بیمار
من چند وقته باشگاه تمرین میکنم عضلات پام دچار گرفتگی میشه علتش چیه ؟
داروساز
شما روزانه از منیزیم استفاده کنید برای نمونه من میتوانم به شما بیولکترا معرفی کنم و همچنین از پماد ماساژ عضلانی آرومیکس یا مینرال ایس برای برطرف نمودن گرفتگی عضلات خود استفاده نمایید .
بیمار
برای کم پشت بودن و نازک بودن موی سرم و رشد نکردن مو در صورت چه درمانی وجود دارد؟
داروساز
با توجه به سوالی که شما پرسیده اید، ظاهراً از کودکی این مشکل را داشته اید. در بعضی از افراد به صورت ژنتیکی موهای سر و صورت کم است. برای این موارد کار خاصی نمی توان کرد. ولی با شامپو و تونیک مو و ویتامین های مو می شود، تار مو را ضخیم تر کرد. ولی بر تعداد موها اثری ندارد.
بیمار
من خانمی 29 ساله صورتم خیلی جوش میزنه آزمایش دادم کبدم چرب هست آیا جوش های من بخاطر کبد چرب ایحاد میشه ؟
داروساز
جوش های صورت شما ربطی به کبد چرب نداره به احتمال زیاد علت جوش های شما هورمونی , پیشنهاد من برای کبد چرب شما استفاده از لیورگل است و برای جوش های صورت باید علت ایجاد جوش مشخص بشه اگر علتش هورمونی باشه با مراجعه به پزشک و استفاده از داروی مناسب جوش های شما درمان میشود .
بیمار
مدتی است که روی بینی و اطراف آن دانه های سیاهی زده ام برای برطرف کردن آن چه پیشنهادی دارید ؟
داروساز
برای از بین بردن و پاک کردن دانه های سیاه بهتر است از اسکراب و کرم های لایه بردار استفاده کنید . اسکراب حاوی موادی است که سلول های مرده و چربی و مواد مانده روی پوست را می ساید این کرم ها دارای مواد ماسه مانند هستند که با ماساژ دادن روی سطح پوست باعث سایش شده و دانه های سر سیاه روی پوست را برطرف می کند .
بیمار
من یک سال است که از ماینوکسیدیل استفاده می کنم آیا مصرف طولانی مدت آن عوارض دارد ؟
داروساز
اثر این دارو در طولانی مدت مصرف کردن آن است ولی در صورت مصرف طولانی مدت احتمال بروز کاهش فشار خون وجود دارد .
بیمار
برای جلوگیری از پوکی استخوان و کاهش درد مفاصل از چه مکمل های دارویی میتوان استفاده کرد ؟
داروساز
برای کاهش درد و التهاب مفاصل مصرف روزانه گلوکزامین همراه با روغن ماهی امگا3 را به شما پیشنهاد می دهم , و برای جلوگیری از پوکی استخوان مصرف روزانه کلسیم منیزیم زینک و د3 را به شما پیشنهاد می دهم .
بیمار
من چندین ماه است استرس شدیدی دارم احساس می کنم دور چشم کبود شده آیا علت سیاهی دور چشم من بخاطر استرس است ؟
داروساز
داشتن زندگی سرشار از استرس و نگرانی می تواند باعث ایجاد پف و کبودی دور چشم شود , برای درمان می توانید از کرم های دور چشم برای کاهش تیرگی دور چشم خود استفاده کنید .
بیمار
اطراف ناخن های من پوسته پوسته می شود علت چیست؟ آیا بخاطر کمبود ویتامین می باشد ؟
داروساز
بیشترین علت ریش ریش شدن پوست اطراف ناخن بخاطر مرطوب و خشک شدن پی در پی پوست می باشد که در افراد دارای پوست خشک بیشتر است و پوسته های اطراف ناخن ربطی به کمبود ویتامین ندارد .
بیمار
من مژه های بلند و پر پشتی دارم و مدت کمی است که متوجه ریزش مژه هایم شده ام به حدی که کم پشت شده علت چیست ؟
داروساز
اگر ریزش مژه ها هر روز و به میزان زیاد باشد ممکن است ریزش مو سکه ای باشد که لازم است به پزشک مراجعه نمایید .
بیمار
من دارای منافذ باز پوست هستم چه پیشنهادی برای من دارید تا منافذ پوست من کاملا بسته شود ؟
داروساز
منافذ پوست به طور طبیعی باید باز باشد اما در صورتی که منافذ پوست بسیار باز باشد و از نظر زیبایی حالت ناخوشایندی داشته باشد می توانید با استفاده از تونر های قابض منافذ پوست و کرم های لایه بردار و لیزر منافذ باز پوست را برطرف کنید .
بیمار
من پوست چربی دارم می توانم برای مرطوب نمودن پوستم از مرطوب کننده استفاده نماییم ؟
داروساز
بله مرطوب کننده مورد نیاز پوست می باشد و حس شادابی و آرامش به پوست می دهد شما که دارای پوست چرب می باشید باید از مرطوب کننده فاقد چربی استفاده نمایید .
بیمار
من قسمت کتف و کمرم جوش می زنم چگونه آن را درمان کنم ؟
داروساز
پوست بدن شما چرب می باشد و چربی پوست شما باعث ایجاد جوش های چرکی در بدن شما می شود لازم است که به طور منظم آن را پاک و لایه برداری کنید شما می توانید هر روز با استفاده از ژل اسکراب مخصوص بدن چربی پوست خود را تنظیم و منافذ پوستتان را پاکسازی نمایید و برای برطرف نمودن جوش ها از محلول و ژل های ضدجوش استفاده نمایید .
بیمار
پوست صورت من بر اثر جوشکاری سرخ و قرمز شده برای برطرف نمودن آن چه کاری باید انجام بدهم ؟
داروساز
شما با استفاده از کرم زینک اکساید می توانید التهاب و قرمزی پوست خود را برطرف نمایید و در صورت شدت زیاد از کرم های ترمیم کننده برای برطرف نمودن آن استفاده نمایید .
بیمار
من لای انگشتان دستم و زیر بغلم خارش داره و بعد جوش میزنه علت چیست ؟
داروساز
احتمال اگزما وجود دارد و همچنین قارچ پوستی که دلیل آن حساسیت به مواد شویتده قوی مواد رنگی و سیمان که می تواند موجب بروز این عارضه شود شما استفاده از این مواد اجتناب کنید و با مشورت پزشک خود برای درمان می توانید از کورتون به مدت کوتاه مدت استفاده نمایید .
بیمار
خانم 34 ساله هستم که ابروهابم در حال سفبد شدن است علت چیست ؟
داروساز
سفید شدن موها علاوه بر ژنتیک دلایل دیگری از جمله کمبود ویتامین B12 ,کمبود آهن و ویتامین D ,کمبود مس و برخی ویتامین ها می باشد برای جلوگیری از سفید شدن موها مصرف ویتامین B12 و بیوتین را پیشنهاد می کنم .
بیمار
چند وقته اطراف بینی من پوسته پوسته می شود برای برطرف کردن آن چه پیشنهادی دارید ؟
داروساز
شما با استفاده از کرم های مرطوب کننده می توانید پوسته های اطراف بینی را تا حدی برطرف نمایید و برای درمان با مشورت پزشک و استفاده از پماد ضد قارچ پوسته پوسته های اطراف بینی را برطرف کنید .