مهتاطب

سرفصل

حساب کاربری

ورود ثبت نام
خروج
نام کاربر
کاربر :
021 - 53867

عناوین اصلی

منوهای اصلی

مقالات

آدرس صفحه

عنوان مطلب علمی

محتوای مطلب علمی

محصول پیشنهادی

آلوپسی آندروژنیک یا همان الگوی طاسی مردانه ( MPB)  علت اصلی ریزش مو در مردان است. با این حال دلایل بسیار زیادی برای از دست دادن موها در مردم وجود دارد که از آن جمله می توان به برخی بیماری ها و و یا واکنش نسبت به برخی داروهای خاص و در موارد نادری به استرس اشاره کرد. ریزش مو در مردان بیشتر می تواند زمینه ی وراثتی داشته باشد. فولیکول های مو به دهیدرو تستوسترون  (DHT) حساسیت نشان داده و در نتیجه تحلیل می روند و از طول عمر آن کاسته می شود. در اخر توقف رویش مو  را شامل می شود.
الگوی طاسی مو در مردان با ریزش مو و نازک شدن تار موها قابل تشخیص است. مو در قسمت میان پیشانی و گیجگاهی حساسیت بیشتری نسبت بهDHT  دارد و دچار ریزش می شود. این الگو ادامه پیدا می کند تا اینکه تمامی قسمت بالایی سر را فرا گرفته و در نهایت یک الگوی نعل اسبی در مرحله ی پیشرفته ی  MPB  بر روی سر باقی می گذارد. در برخی از مردان حتی این ناحیه نیز تحت تاثیر  DHT  قرار می گیرد.

الگوی طاسی مردانه

نگاهی دقیق تر به  DHT  

دی هیدروتستوسترون (DHT) یک محصول جانبی از تستوسترون است. تستوسترون توسط آنزیم مهار کننده ی 5 – آلفا ، که در غدد چربی مو وجود دارد، به دی هیدروتستوسترون تبدیل می شود و بر روی فولیکول های مو تاثیر منفی می گذارند. با اینکه علت اصلی الگوی طاسی در مردان هنوز به طور دقیق ناشناخته است، محققان وجود  DHT  را به این دلیل که بر روی فولیکول های مو تاثیر گذار است و از رویش مو جلوگیری می کند، یکی از علت ها ی طاسی بیان کرده اند.  فولیکول های مو باید مدت زمان طولانی تحت تاثیر  DHT  قرار بگیرند تا به طور کامل تخریب شوند. بنابراین اگر در زمانی که  متوجه این امر شدید به جلوگیری از آن اقدام کنید، به نتایج مطلوبی دست خواهید یافت.

محصولات مرتبط