مهتاطب

سرفصل

حساب کاربری

ورود ثبت نام
خروج
نام کاربر
کاربر :
021 - 53867

عناوین اصلی

منوهای اصلی

مقالات

آدرس صفحه

عنوان مطلب علمی

محصولاتی برای موهای کم حجم دکتر رویا میرنظامی
یکشنبه 26 فروردین 1397
2131 بازدید

محتوای مطلب علمی

محصول پیشنهادی

از دست دادن موهایتان می توان تاثیر منفی بر روی احساس شما بگذارد، اما با یافتن محصولی مناسب می توانید اعتماد به نفس خود را بازیابید. در اینجا سعی شده است تا به هر آنچه که  شما به دنبالش هستید، اشاره شود:

شامپو :

از اینکه در هر نوبت از شستشوی موهای خود، دچار ریزش مو می شوید، نگران نباشید. به سراغ سالن و مغازه های لوازم آرایش که دارای محصولاتی برای تقویت شفت موی سر هستند،بروید. در استفاده از شامپوهای حجم دهنده با احتیاط رفتار کنید زیرا که مصرف آن ها سبب خشکی مو و در نهایت شکنندگی آن می شود. متخصصان پوست و موی بالینی از دانشگاه کالیفرنیا توصیه می کنند که از مصرف مواد شوینده ی نامناسب شامل سولفات لاریل سدیم اجتناب کنید.

شامپوی خشک :

 این محصول به صورت پودر در بازار عرضه می شود. شما می توانید مقداری از آن را بر روی موی سر خود بپاشید و سپس آن را شانه کنید. این نوع از شامپو ها سبب افزایش حجم شفت مو می شوند و در نهایت سبب می شوند تا مو پرحجم تر به نظر برسد. می توانید هر 3 یا 4 روز از آن ها استفاده کنید.

نرم کننده مو :

شفت موی خشک شده به راحتی آسیب می بیند و می شکند. نرم کننده ها سبب افزایش رطوبت مو می شوند، بنابراین شما پس از هر بار شستشو می توانید از آن ها استفاده کنید. از مصرف محصولات سولفات دار و نرم کننده های حجم دهنده خودداری کنید، زیرا که سبب خشکی بیشتر موهای شما می شوند.

گزینه های پوشش دادن مو :

 موهای خود را با رنگ مناسب ریشه ی آن پوشش دهید. محصولاتی مانند لوسیون سر، اسپری، بوتاکس مو، پودر و رنگ مو  همگی یک راه حل با نتیجه ی موقت دارند. تاتوی پوست سر، کاری که در آن نقاط بسیار ریز مانند فولیکول های مو بر روی پوست سر تتو می شوند، نیز نیاز به بررسی دارند.

استفاده از برخی محصولات را کنار بگذارید :

از محصولاتی که تا حد ممکن عاری از مواد شیمیایی اضافه هستند، حرارت زیادی به موهایتان وارد نمی کنند و بدون شکسته شدن موهایتان، آن ها طبیعی جلوه می دهند، استفاده کنید. قاعده ی کلی به این صورت است که صدمات شیمیایی، مکانیکی و گرما برای ریزش مو مناسب نیستند. در استفاده از ژل، موس، اسپری مو و کرم هایی که باعث سفتی مو می شوند، دقت کنید و از نگهداشتن طولانی مدت آن ها بر روی موی سر خودداری کنید. قبل از خشک شدن آن ها، موهای خود را شانه بزنید. زیرا که در صورت خشک شدن ژل و اسپری مو، احتمال آسیب زدن و شکسته شدن مو وجود دارد. استفاده از نرم کننده ها و استفاده از برس های حرارتی نیز می تواند مفید باشد.

استفاده از تیکه های مو :

اگر شما تمایلی به استفاده از کلاه گیس ندارید و ریزش موهایتان در یک ناحیه است، استفاده از تیکه های مو می تواند به شما کمک کند. آن ها غالبا از موی حیوانات ساخته شده اند و با استفاده از گیره، نوارچسب و یا چسب مایع مناسب می توانند به راحتی بر روی سر شما قرار بگرند. شما می توانید آن ها را متناسب با موی سر خود برش و یا حالت دهید.

اکستنشن: معمولا برای بلند نشان دادن موها در پشت و دو طرف سر از اکستنشن استفاده می شود. اکستنشن نمی تواند به رویش موی شما کمک کند، تنها سبب پرحجم نشان دادن آن ها می شود.

سایر گزینه ها :

 بافت موی مصنوعی نیز می تواند در ظاهر موهای شما موثر باشد. برای این کار به دنیال سالن زیبای که در امر ریزش مو حرفه ای هستند باشید. این راه حل ها به صورت موقتی هستند و شما باید برای درمان مناسب به پزشک مراجعه کنید.