مهتاطب

سرفصل

حساب کاربری

ورود ثبت نام
خروج
نام کاربر
کاربر :
021 - 53867

عناوین اصلی

منوهای اصلی

مقالات

آدرس صفحه

عنوان مطلب علمی

محتوای مطلب علمی

محصول پیشنهادی

راهنمای استفاده از مکمل های غذایی که اغلب در مورد مدیریت درد از آن ها استفاده می شود

مکمل های غذایی می توانند قسمت مهمی از رویکرد یکپارچه در درمان درد به شمار بروند

افراد مبتلا به درد مزمن که به دنبال توصیه های پزشکی برای استفاده از ویتامین ها و مکمل های غذایی هستند باید با مزایا و معایب آن ها آشنا شوند. در این مقاله متداول ترین مکمل هایی که برای تسکین درد مورد استفاده قرار می گیرند، برررسی واقع شده اند. در برخی موارد همپوشانی وجود دارد. مکمل های غذایی می توانند به جهت استفاده در بیماری فیبرومیالژی ( سندرم مزمن درداسکلتی – عضلانی ) ، سائیدیگی آرتروز (OA) و یا رماتیسم ارتروز (RA) مورد استفاده قرار بگیرند.

  • فیبرومیالژی

برخی از مکمل های غذایی به طور ویژه برای نوع خاصی از بیماری به کار می روند. به عنوان  داروهایی از قبیل: آنتوسیانین برای درمان اختلالات خواب و پماد موضعی کپسایسن( 0.025%) برای کاهش درد مفصلی به کار می روند و تمامی دردها را تحت پوشش قرار نمی دهند. نتایج آزمایشات صورت گرفته بر روی سویا، مالیک اسید و برخی داروهای چینی هم به صورت غیر منتظره و هم به صورت منفی مشاهده شده است.

برای درمان فیبرومیالژی بهترین نتیجه گزارش شده مربوط به استفاده از داروی  اس- آدنوزیل متیونین SAMe)) است که این خود ترکیبی است که به طور طبیعی در نتیجه ی متابولیسم در پستانداران وجود دارد و در برخی موارد پزشکی نیز به کار برده می شود. محققان دریافته اند که کاربرد SAMe به میزان افسردگی و شدت درد وابسته است.

آمینواسید 5- هیدروکسی تریپتوفان (5-HTP) از سد خونی-مغزی عبور کرده و بر روی میزان سروتونین تاثیر می گذارد.

  • سردرد

 

بیشتر محققان اثر مکمل های غذایی را برروی پیشگیری و کاهش سردرد های میگرنی مورد بررسی قرار دادند. برای پیشگیری از میگرن، ویتامین B12( ریبوفلاوین )، گیاه بابونه ( بابونه گاوی)، ریزوم (عصاره ی گیاه سایبان)، کوآنزیم Q10  ( یوبی کینون) مورد تایید واقع شدند. از منیزیم نیز می توان برای درمان میگرن اطفال استفاده کرد.